Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ)

instytucja odpowiedzialna za realizację polityki ochrony środowiska

Zarządza ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000, kontroluje procesy inwestycyjne. Realizuje zadania dotyczące zapobiegania szkodom w środowisku i naprawiania ewentualnych szkód, współpracuje z organami jednostek samorządu terytorialnego w sprawach oceny oddziaływania na środowisko i ochrony przyrody. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska powołuje 16 regionalnych dyrektorów ochrony środowiska wykonujących swoje zadania na obszarach poszczególnych województw.

Zgłoś problem